WARSZAWA: Bezpłatne konsultacje z psychologiem dla osób chorujących onkologicznie i ich rodzin!

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne konsultacje z psychologiem w Centrum Psychoonkologii UNICORN w Warszawie w ramach projektu „Nie tylko leki leczą – zapewnienie profesjonalnego poradnictwa dla osób dotkniętych problemem choroby nowotworowej i ich rodzin”!

Jerzy Stuhr – Ambasador Centrum Psychoonkologii UNICORN

Dlaczego warto skorzystać?
Chemioterapia, radioterapia lub nowoczesne zabiegi chirurgiczne to główna część procesu leczenia. Jest jeszcze jeden element, który ma duży wpływ na powrót do zdrowia. Ten czynnik to kondycja psychofizyczna.  Pomoc psychologiczna jest ważnym elementem terapii. Psychoonkologia to dziedzina medycyny, która w ostatnim okresie liczy się coraz bardziej w leczeniu chorób nowotworowych. Wsparcie psychologiczne pacjentów stanowi ważne uzupełnienie leczenia medycznego oraz ogromną podporę dla bliskich towarzyszących chorym. W wielu krajach Europy i świata jest standardem pomocy choremu onkologicznie.

Na każdym etapie choroby trzeba zadbać o to, aby dobrze wykorzystać swój potencjał, ponieważ nie tylko leki są ważne. Sukces w zmaganiu się z rakiem może wesprzeć aktywna postawa chorego, która wzmaga efekt leczenia medycznego poprzez mobilizację układu odpornościowego. Diagnoza choroby nowotworowej stanowi wyzwanie dla chorego i jego otoczenia społecznego. Pojawia się mnóstwo pytań bez odpowiedzi, rozpacz, strach, bezradność, samotność i inne trudne emocje. Ważne, by w takich chwilach pacjent i jego bliscy nie byli pozostawieni sami sobie, lecz by wiedzieli, że mogą otrzymać bezpłatną, fachową pomoc i wsparcie.
Skorzystanie z pomocy psychologicznej pomaga osobom chorym onkologicznie oraz osobom wspierającym w odzyskaniu równowagi emocjonalnej, rozwiązywaniu problemów, poprawia stan psychofizyczny oraz funkcjonowanie społeczne chorego i jego bliskich, uczy radzenia sobie ze stresem i trudnymi emocjami, wzmacnia postawy podtrzymujące aktywność życiową i społeczną, zwiększa motywację do powrotu do pełnienia ról życiowych.

Dla kogo?
Na indywidualne konsultacje z psychologiem zapraszamy osoby chorujące onkologicznie i ich bliskich w trakcie diagnozy, na każdym etapie leczenia, ale także osoby w okresie rekonwalescencji i utrzymania zdrowia.

Zapisy
Osoby zainteresowane skorzystaniem z konsultacji, bardzo prosimy o uzupełnienie FORMULARZA ZAPISU.

Po wypełnieniu formularza – w ciągu kilku dni skontaktujemy się z Państwem, aby ustalić termin.

Miejsce
Spotkania z psychologiem odbędą się w Centrum Psychoonkologii UNICORN w Warszawie (ul. Piękna 19 B).

Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji:
Ela Murias | ela.murias@unicorn.org.pl.