WARSZAWA: Asertywność i sztuka stawiania granic – bezpłatne warsztaty z psychologiem

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty pt. „Asertywność i sztuka stawiania granic” w Centrum Psychoonkologii Unicorn w Warszawie!

Asertywne stawianie granic to umiejętność wyrażania swoich potrzeb, pragnień i granic w sposób stanowczy, ale jednocześnie szanujący innych ludzi. Polega to na wyrażaniu swojego zdania w sposób bezpośredni i zdecydowany, ale bez agresywności i przekraczania granic innych osób.

Asertywne stawianie granic jest bardzo ważne dla zachowania równowagi w relacjach interpersonalnych i zapobiegania sytuacjom, w których ludzie czują się niesłusznie wykorzystani, a także dla własnego poczucia wartości. Dzięki umiejętności asertywnego wyrażania swoich potrzeb i granic, można uniknąć konfliktów, a także budować zdrowe i satysfakcjonujące relacje z innymi ludźmi. Szczególnie ważna jest ta umiejętność w sytuacji kryzysów – np. w przypadku pojawienia się w rodzinie choroby nowotworowej i wyzwań z nią związanych.

Podczas warsztatów dowiesz się między innymi:

  • jak wyrażać swoje zdanie w sposób stanowczy, ale jednocześnie z szacunkiem dla poglądów innych osób, ich praw i granic,
  • jak mówić, co myślimy, czujemy lub potrzebujemy, w sposób klarowny i jednoznaczny, bez ulegania presji, ale też bez naruszania granic innych ludzi,
  • jak powiedzieć „nie” w sposób asertywny, co oznacza odmowę w sposób zdecydowany, ale bez agresji, obrażania lub ignorowania potrzeb innych ludzi.

Trener:

Edyta Krzysztof – psycholog, psychotraumatolog, certyfikowany trener II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Nauczyciel akademicki (Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna). Trener i nauczyciel w Szkole Trenerów INTRA, STABI i w Krajowej Szkole Administracji Publicznej w Warszawie. Prowadzi treningi i szkolenia z zakresu kompetencji psychospołecznych w organizacjach, jak również treningi rozwojowe z zakresu m.in. komunikacji międzyludzkiej, rozwiązywania konfliktów, asertywności, zarządzania czasem, kreatywności, wypalenia zawodowego, radzenia sobie ze stresem, zachowań prozdrowotnych. Z Unicornem związana od 2007 roku. Zajmuje się warsztatami psychoedukacyjnymi i indywidualną pomocą psychologiczną.


Gdzie i kiedy?
Zajęcia odbywają się w Centrum Psychoonkologii Unicorn w Warszawie (ul. Piękna 19 B, Warszawa).

Termin zajęć:

21 maja 2023 r. w godzinach 10.00-16.00 (8 h szkoleniowych)

Prosimy o rezerwację czasu tak, aby móc uczestniczyć w całości warsztatu.


Dla kogo?
Zajęcia przeznaczone są dla osób z doświadczeniem onkologicznym i ich rodzin mieszkających w Warszawie. Zapraszamy osoby w trakcie diagnozy, leczenia, ale również w okresie rekonwalescencji i utrzymania zdrowia. Z warsztatów mogą skorzystać również osoby wspierające swoich bliskich.

UWAGA! Warsztaty nie są przeznaczone dla psychologów, psychoterapeutów oraz osób pracujących zawodowo z osobami chorującymi.

Udział w zajęciach jest bezpłatny.


Zapisz się!
Jeśli chcesz zapisać się na zajęcia, wypełnij FORMULARZ ZAPISU. Odezwiemy się i potwierdzimy Twoje uczestnictwo oraz prześlemy szczegółowe informacje lub poinformujemy o zapisie na listę rezerwową. Ilość miejsc jest ograniczona.

Spotkania organizowane są w ramach projektu „Stołeczne Centrum Psychoonkologii”, który współfinansuje m.st. Warszawa.

Więcej informacji: Ela Murias | ela.murias@unicorn.org.pl | tel. 602 129 125