ONLINE: Kwadratowe rozmowy – jak komunikować się lepiej? Bezpłatne warsztaty z psychologiem

Kwadratowe rozmowy – czyli co warto wiedzieć o modelu komunikacyjnym von Thuna,
żeby lepiej się komunikować z innymi? Zapraszamy na dwudniowe warsztaty online

Komunikujemy się z otoczeniem praktycznie cały czas. Rozmawiamy, przekazujemy sobie informacje, dyskutujemy, prosimy, dopominamy się… często ze zdziwieniem przekonujemy się, że to co nam wydawało się tak jednoznaczne jest rozumiane zupełnie inaczej przez naszego rozmówcę. Czasem dochodzi do konfliktu, innym razem jest nam przykro lub nieświadomie robimy przykrość komuś.

Zwłaszcza w sytuacji choroby naszej lub bliskich jeszcze bardziej potrzebne jest porozumienie. Co warto wiedzieć o modelu komunikacyjnym Friedemann’a von Thuna, żeby lepiej się rozumieć?

Zapraszamy na warsztaty, w trakcie których:

  • zapoznamy się z kwadratowym modelem komunikacji,
  • poznamy 4 płaszczyzny wypowiedzi, i czworo uszu von Thuna,
  • zastanowimy się jak korzystać z tej wiedzy żeby lepiej się porozumiewać,
  • sprawdzimy jakimi „uszami”  najczęściej słuchamy innych i co z tego może wynikać,
  • będziemy trenować korzystanie z tego modelu kiedy mówimy i kiedy słuchamy.

Trener:

Edyta Krzysztof – psycholog, psychotraumatolog, certyfikowany trener II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Nauczyciel akademicki (Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna). Trener i nauczyciel w Szkole Trenerów INTRA, STABI i w Krajowej Szkole Administracji Publicznej w Warszawie. Prowadzi treningi i szkolenia z zakresu kompetencji psychospołecznych w organizacjach, jak również treningi rozwojowe z zakresu m.in. komunikacji międzyludzkiej, rozwiązywania konfliktów, asertywności, zarządzania czasem,

kreatywności, wypalenia zawodowego, radzenia sobie ze stresem, zachowań prozdrowotnych. Z Unicornem związana od 2007 roku. Zajmuje się warsztatami psychoedukacyjnymi i indywidualną pomocą psychologiczną.

Gdzie i kiedy?
Warsztaty będą prowadzone online z wykorzystaniem platformy Zoom. Do uczestnictwa w warsztatach wymagany jest komputer lub telefon z dostępem do Internetu, działającą kamerą i mikrofonem. Zajęcia będą prowadzone w małych grupach umożliwiających budowanie relacji, zaufania i rozwoju.

Termin zajęć:
29 maja (poniedziałek) godz. 17.00-21.00
30 maja (wtorek) godz. 17.00-21.00

Warunkiem koniecznym jest rezerwacja czasu tak, aby móc uczestniczyć we wszystkich spotkaniach w ramach danego warsztatu.


Dla kogo?
Warsztat przeznaczony jest dla osób niepełnosprawnych oraz ich bliskich.

Zapisz się!
Jeśli chcesz zapisać się na zajęcia, wypełnij formularz: zapisy zakończone w dniu 29.05.2023

Odezwiemy się i potwierdzimy Twoje uczestnictwo oraz prześlemy szczegółowe informacje lub poinformujemy o zapisie na listę rezerwową. Ilość miejsc jest ograniczona.

UWAGA! Warsztaty nie są przeznaczone dla psychologów oraz osób pracujących zawodowo z osobami chorującymi.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Warsztaty realizowane są w ramach zadania publicznego pn. „Przeciwdziałanie negatywnym skutkom psychologicznym wywołanym przez pandemię koronawirusa w formie organizacji wsparcia psychologicznego
dla osób z niepełnosprawnością”.

Projekt jest finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.