ONLINE: Jak wzmacniać poczucie własnej wartości? – warsztaty psychologiczne

W sytuacji kryzysu zdrowotnego, kiedy choroba wyrzuciła Cię ze znanych torów, po których toczyło się Twoje życie, często pojawia się myśl, że „teraz nic już nie jest takie samo” i „nie będzie już jak kiedyś”. Pojawiające się ograniczenia ze względu na formę i sprawność fizyczną, brak możliwości realizowania pewnych zadań czy ról, świadomość własnej kruchości i śmiertelności – sprawiają, że poczucie własnej wartości (nawet jeśli było silne i stabilne) potrafi runąć jak domek z kart. Warto w takiej sytuacji je odbudować lub transformować. Czasem pojawia się świadomość, że myślimy o sobie nie najlepiej, kiedy jedocześnie wiemy, że wspierające w czasie powrotu do zdrowia jest czucie się dobrze z sobą samym. Zapraszamy w podróż do odkrywania Siebie Samego pt. „Jak wzmacniać poczucie własnej wartości”!

Program:

 1. Czym jest poczucie własnej wartości, a czym samoocena?
  a) Jakie mają znaczenie dla naszego samopoczucia i efektywności w życiu?
  b) Moja osobista mapa i skala oceniania siebie – co z niej wynika?
 2. Poczucie własnej wartości – czy jest to wartość stabilna?
  a) Odkrywanie obszarów życia i ról, w których moje poczucie wartości jest wysokie oraz niskie.
  b) Odkrywanie sytuacji i kryteriów, które sprawiają, że moja ocena siebie rośnie i spada.
 3. Porównywanie siebie do innych ludzi:
  a) Jest dobre czy złe?
  b) Jaki mechanizm może mnie rozwijać?
 4. Definiowanie wartości i celów, które teraz chcę realizować.
 5. Odkrywanie zasobów i ograniczeń: poziom umiejętności i środowiska:
  a) Moje mocne i słabe strony/cechy – czego jestem świadomy?
  b) Czego potrzebuję się nauczyć – budowanie świadomych celów.
 6. Odkrywanie przekonań kluczowych dla poczucia własnej wartości w tych obszarach:
  a) Testowanie: w jaki sposób to, co myślę o sobie mnie „osłabia”?
  b) Co myślę o otaczającym mnie świecie, że to mnie ogranicza?
  c) Co myślę o innych, że czuje się „gorszy/a”?
 7. Zmiana przekonań na wspierające w obecnej chwili.
 8. Integrowanie wiedzy i doświadczeń służących wzmacnianiu poczucia własnej wartości i adekwatnej samooceny w różnych obszarach życia.

Korzyści dla uczestników:
– poznasz siebie jeszcze lepiej,
– wzmocnisz poczucie własnej wartości,
– zaktualizujesz swoją samoocenę, tak by Cię wspierała w zdrowieniu,
– dowiesz się skąd się bierze niskie poczucie własnej wartości i jak nad nim pracować,
– samoświadomość, samoakceptacja.


Warsztaty poprowadzi:

Ewa Lewandowska – psycholog z wieloletnim doświadczeniem i certyfikowany terapeuta simontonowski. W ostatnich latach specjalizuje się w pracy  z osobami w kryzysie, szczególnie w obszarze wspierania procesów zdrowienia w sytuacji poważnych chorób. Z osobami z diagnozą onkologiczną pracuje z wykorzystaniem programu Carla O. Simontona, który jest jak mapa w podróży na ścieżce zdrowia.  Program ten, miedzy innymi opiera się na budowaniu 10 umiejętności  zdrowienia, uczy sposobów radzenia sobie ze stresem, z trudnymi emocjami i myślami. Daje wskazówki jak komunikować się z otoczeniem w tej sytuacji, jak stworzyć plan zdrowienia, wzmacnia nadzieję i zaufanie, uczy jak wzmacniać poziom energii i witalności życiowej.


Kiedy i gdzie?
Ze względu na aktualną sytuację zajęcia odbędą się w wirtualnej przestrzeni z wykorzystaniem platformy Zoom. Nie rezygnujemy jednak z wysokiej jakości merytorycznej oraz standardu naszych warsztatów i również będziemy pracować w niewielkiej grupie warsztatowej. Daje to możliwość zbudowania wzajemnych relacji i uważności trenera na indywidualne potrzeby uczestnika, a uczestnikom zapewnia poczucie komfortu oraz pozwala na bycie aktywnym. Podczas warsztatów, tak jak w fizycznej przestrzeni, będą mieć Państwo możliwość pracy w mniejszych warsztatowych grupach, zobaczenia prezentacji czy materiałów audiowizualnych, a także bliższego poznania, nawiązania kontaktu i rozmowy z prowadzącym i innymi uczestnikami.

Aby uczestniczyć w warsztatach, potrzebny jest komputer, tablet lub telefon z dostępem do Internetu, kamerą i mikrofonem. Otrzymają Państwo od nas instrukcję jak należy pobrać program i z niego korzystać. Przed warsztatami zorganizujemy spotkanie testowe, na którym sprawdzimy oraz wyjaśnimy kwestie techniczne.


Warsztaty odbędą się w terminie:

3-4 listopada 2021 r.
3 listopada 2021 r. – 9.00-16.00 (12.00-13.00 – przerwa)
4 listopada 2021 r. – 9.00-16.00 (12.00-13.00 – przerwa)


Dla kogo? 
Warsztat (16 godzin szkoleniowych) przeznaczony jest dla osób chorujących onkologicznie i ich bliskich, osób z niepełnosprawnością oraz zainteresowanych tematyką warsztatu.


Co obejmuje warsztat i koszt uczestnictwa
Każdy uczestnik otrzyma możliwość udziału w warsztacie psychologicznym (16 godzin szkoleniowych) oraz materiały warsztatowe.

Warsztat jest częściowo współfinansowany przez uczestników. Koszt uczestnictwa od osoby wynosi 240 zł + 23% VAT, czyli 295,20 zł. Pozostałe koszty organizacji warsztatu pokrywa Fundacja Unicorn. 


Jeśli jesteś zainteresowany udziałem w warsztatach, wypełnij FORMULARZ ZAPISU. Odezwiemy się i potwierdzimy zapis lub poinformujemy o wpisie na listę rezerwową.

Więcej informacji: Ela Murias | ela.murias@unicorn.org.pl