ONKOkonsultacje – bezpłatne wsparcie dla dzieci i ich bliskich

„Onkokonsultacje to cykl bezpłatnych indywidualnych spotkań z psychologami, który jest skierowany do dzieci doświadczających choroby nowotworowej oraz ich bliskich. Spotkania ze specjalistami odbywają się telefonicznie lub online – możesz wybrać najlepszą dla siebie formę.

Dlaczego warto skorzystać?

Dzieciom i młodzieży proponujemy spotkania z psychologiem dostosowane do potrzeb i możliwości rozwojowych. Pomagamy dokonać indywidualnej diagnozy zysków i strat związanych z chorobą, a także procesem leczenia. Uczymy nazwania i wyrażania emocji, pomagamy w przeżywaniu utrat: możliwości chodzenia do szkoły, wyglądu, stylu życia, wiary w siebie i poczucia własnej wartości. Z pomocą dostosowanych do wieku technik pomagamy odzyskać/budować równowagę psychiczną, niezbędną zarówno w procesie leczenia, jak i po jego zakończeniu.

Rodzicom, rodzeństwu i bliskim dziecka z doświadczeniem onkologicznym dostarczamy niezbędnej wiedzy i wsparcia. W trakcie rozmów pomagamy przyjrzeć się indywidualnemu doświadczeniu choroby w rodzinie i odpowiadamy na konkretne potrzeby. Uczymy jak poradzić sobie z trudnymi myślami, stresem czy napięciem.

Powrót dziecka do zdrowia – marzenie każdego rodzica
Choroba onkologiczna dziecka wpływa na zaburzenie dotychczasowego funkcjonowania całej rodziny. Leczenie onkologiczne skoncentrowane na odzyskaniu zdrowia fizycznego odsuwa na bok kwestię kondycji psychicznej dziecka i jego bliskich. Tymczasem sukces procesu zdrowienia zależy często od współgrania psychiki i ciała.

Leczenie w szpitalu – psychorehabilitacja w domu
Czas izolacji spowodowany pobytem w szpitalu, spadkiem odporności czy obecną sytuacją epidemiczną, nie musi być stracony. Wiedząc, jak kluczową rolę w procesie zdrowienia odgrywa kondycja psychiczna dziecka i jego bliskich, stworzyliśmy dla Was możliwość skorzystania ze specjalistycznej pomocy psychologicznej bez wychodzenia z domu czy podczas pobytu w szpitalu.


Dla kogo?

Z bezpłatnych konsultacji z psychologiem mogą skorzystać dzieci z doświadczeniem onkologicznym (w trakcie diagnozy, na każdym etapie leczenia, ale także w okresie rekonwalescencji i utrzymania zdrowia) oraz ich bliscy.


Zapisy

Jeśli chcesz zapisać się na konsultacje, wypełnij FORMULARZ ZAPISU. Po jego otrzymaniu skontaktujemy się, aby ustalić termin spotkania oraz prześlemy szczegółowe informacje.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie zapisz-sie_11.png

Więcej informacji: Ela Murias | tel. 602 129 125 | ela.murias@unicorn.org.pl


Udział w konsultacjach jest bezpłatny. Spotkania organizowane są w ramach projektu „ONKOkonsultacje” realizowanego z Fundacją Urtica Dzieciom.