Zapraszamy na bezpłatne warsztaty online „Mosty zamiast murów, czyli jak budować i pielęgnować zdrowe relacje”!
Matki i teściowe, córki i ich mężowie, nasze żony lub mężowie, ojcowie, teściowie, synowie i ich żony, wnuki, przyjaciele, partnerzy, koledzy z pracy, sąsiedzi – wiele naszych relacji z innymi jest dość trudnych. Choć tęsknimy za bliskimi relacjami, to często właśnie one przynoszą dużo nieporozumień, a nawet cierpienia.
W chorobie nowotworowej wiele relacji ulega reorganizacji, zmienia się ich struktura i dynamika. Osobie chorującej i jej bliskim towarzyszą różne emocje, myśli, oczekiwania, które mogą powodować strach, zagubienie, stres, gniew, frustracje, przeciążenie, poczucie winy lub inne napięcia w naszych relacjach. Odpowiednia, szczera komunikacja może być jednak sposobem na wzmocnienie i pogłębienie relacji, pomagać w budowaniu mostów, a nie murów pomiędzy nami i naszymi bliskimi.
Jak dbać o więzi z rodziną, przyjaciółmi? Jak rozwijać znajomości, by były one trwałe? Jak mówić o tym, gdy jest dobrze lub gdy nam coś nie odpowiada? W jaki sposób doceniać naszych bliskich?
Zapraszamy na warsztaty, w trakcie których poszukamy tego, co wpływa na jakość naszych relacji oraz poznamy sposoby, które wspierają ich budowanie i pielęgnowanie.
Wierzę, że jeśli istnieje Bóg, to jest on w każdym z nas, nie w tobie i we mnie, ale w tej małej przestrzeni pomiędzy nami. Jeżeli na tym świecie istnieje jakaś magia, to jest ona próbą zrozumienia kogoś, podzielenia się czymś. Wiem, to prawie niemożliwe, ale co z tego, ważne żeby próbować.
Richard Linklater i Kim Krizan
Trener:
Edyta Krzysztof – psycholog, psychotraumatolog, certyfikowany trener II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Nauczyciel akademicki (Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna). Trener i nauczyciel w Szkole Trenerów INTRA, STABI i w Krajowej Szkole Administracji Publicznej w Warszawie. Prowadzi treningi i szkolenia z zakresu kompetencji psychospołecznych w organizacjach, jak również treningi rozwojowe z zakresu m.in. komunikacji międzyludzkiej, rozwiązywania konfliktów, asertywności, zarządzania czasem,
kreatywności, wypalenia zawodowego, radzenia sobie ze stresem, zachowań prozdrowotnych. Z Unicornem związana od 2007 roku. Zajmuje się warsztatami psychoedukacyjnymi i indywidualną pomocą psychologiczną.
Gdzie i kiedy?
Warsztaty będą prowadzone online z wykorzystaniem platformy Zoom. Aby uczestniczyć w warsztatach wymagane jest urządzenie (komputer, telefon, tablet) z dostępem do Internetu oraz działającą kamerą i mikrofonem. Zajęcia będą prowadzone w małych grupach umożliwiających budowanie relacji, zaufania i rozwoju. Warunkiem koniecznym jest rezerwacja czasu tak, aby móc uczestniczyć we wszystkich spotkaniach w ramach danego warsztatu.
Terminy zajęć:
23-24 maja 2023 r.
23 maja (wtorek) – godz. 9.00-12.00
24 maja (środa) – godz. 9.00-12.00
Dla kogo?
Warsztat przeznaczony jest dla osób chorujących onkologicznie i ich rodzin mieszkających w Warszawie. Zapraszamy osoby w trakcie diagnozy, leczenia, ale również w okresie rekonwalescencji i utrzymania zdrowia. Z warsztatów mogą skorzystać również osoby wspierające swoich bliskich.
Udział w warsztatach jest bezpłatny.
Warsztaty organizowane są w ramach projektu „Stołeczne Centrum Psychoonkologii” współfinansowanego przez m.st. Warszawa.
Zapisz się!
Jeśli chcesz zapisać się na zajęcia, wypełnij FORMULARZ ZAPISU (WYŁĄCZNIE DLA MIESZKAŃCÓW WARSZAWY!).
W ciągu kilku dni odezwiemy się i potwierdzimy Twoje uczestnictwo oraz prześlemy szczegółowe informacje lub poinformujemy o zapisie na listę rezerwową. Ilość miejsc jest ograniczona.
Więcej informacji: Ela Murias | ela.murias@unicorn.org.pl | tel. 602 129 125