Zapraszamy na bezpłatne warsztaty online pt. „Jesiennie nastroje – jak korzystać z tego czasu, żeby nie obniżał nam samopoczucia?”.
Jesień, z krótszymi dniami i mniejszą ilością światła słonecznego, może wpływać na obniżenie nastroju. Dla osób doświadczających choroby onkologicznej i ich bliskich, którzy już przechodzą przez trudne emocje, dodatkowy spadek nastroju może być szczególnie dotkliwy. Warsztaty mają na celu wsparcie emocjonalne i psychiczne pacjentów onkologicznych oraz ich bliskich, pomoc w lepszym radzeniu sobie z wyzwaniami związanymi z chorobą, dostarczając praktycznych narzędzi i technik poprawy samopoczucia.
Plan warsztatów:
- Wprowadzenie.
- Zrozumienie jesiennego obniżenia nastroju m.in.:
– czym jest sezonowe zaburzenie afektywne i jak wpływa na zdrowie psychiczne,
– przyczyny jesiennego obniżenia samopoczucia,
– objawy i skutki obniżonego nastroju. - Techniki radzenia sobie z obniżonym nastrojem i stresem.
- Praktyczne ćwiczenia.
- Dyskusja i wymiana doświadczeń.
- Podsumowanie.
Dlaczego warto wziąć udział w zajęciach?
– Poprawa samopoczucia: Uczestnicy nauczą się, jak radzić sobie z jesiennym obniżeniem nastroju, co może prowadzić do ogólnej poprawy jakości życia.
– Zdobycie praktycznych umiejętności: Warsztaty oferują konkretne techniki i strategie, które można łatwo wdrożyć w codziennym życiu.
– Wsparcie społeczne: Uczestnicy będą mieli okazję spotkać się z innymi osobami z podobnymi doświadczeniami, co może być źródłem wsparcia i inspiracji.
– Zwiększenie świadomości: Warsztaty pomogą zrozumieć, jakie czynniki wpływają na nastrój i jak można je kontrolować.
– Motywacja do działania: Uczestnictwo w warsztatach może być impulsem do wprowadzenia pozytywnych zmian w życiu i dbania o swoje zdrowie!
Zapraszamy serdecznie do udziału w warsztatach, które mogą stać się ważnym krokiem w drodze do lepszego samopoczucia! 🙂
Trener:
Edyta Krzysztof – psycholog, psychotraumatolog, certyfikowany trener II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Nauczyciel akademicki (Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna). Trener i nauczyciel w Szkole Trenerów INTRA, STABI i w Krajowej Szkole Administracji Publicznej w Warszawie.
Prowadzi treningi i szkolenia z zakresu kompetencji psychospołecznych w organizacjach, jak również treningi rozwojowe z zakresu m.in. komunikacji międzyludzkiej, rozwiązywania konfliktów, asertywności, zarządzania czasem, kreatywności, wypalenia zawodowego, radzenia sobie ze stresem, zachowań prozdrowotnych. Z Unicornem związana od 2007 roku. Zajmuje się warsztatami psychoedukacyjnymi i indywidualną pomocą psychologiczną.
Gdzie i kiedy?
Warsztaty będą prowadzone online z wykorzystaniem platformy Zoom. Do uczestnictwa w warsztatach wymagany jest komputer lub telefon z dostępem do Internetu, działającą kamerą i mikrofonem. Zajęcia będą prowadzone w małych grupach umożliwiających budowanie relacji, zaufania i rozwoju.
Termin zajęć:
Warsztaty odbędą się 3 listopada 2024 r. (w godzinach 9.00-15.00).
Prosimy o rezerwację czasu tak, aby uczestniczyć w całości warsztatu.
Dla kogo?
Warsztat przeznaczony jest dla osób chorujących onkologicznie i ich rodzin mieszkających w Warszawie. Zapraszamy osoby w trakcie diagnozy, leczenia, ale również w okresie rekonwalescencji i utrzymania zdrowia. Z warsztatów mogą skorzystać również osoby wspierające swoich bliskich.
UWAGA! Warsztaty nie są przeznaczone dla psychologów oraz osób pracujących zawodowo z osobami chorującymi.
Udział w warsztatach jest bezpłatny.
Warsztaty organizowane są w ramach projektu „Stołeczne Centrum Psychoonkologii” współfinansowanego przez m.st. Warszawa.
Zapisz się!
Jeśli chcesz zapisać się na zajęcia, wypełnij FORMULARZ ZAPISU.
W ciągu kilku dni odezwiemy się i potwierdzimy Twoje uczestnictwo oraz prześlemy szczegółowe informacje lub poinformujemy o zapisie na listę rezerwową. Ilość miejsc jest ograniczona.
Więcej informacji: fundacja@unicorn.org.pl