WARSZAWA: Mindfulness – akceptacja, życzliwość, spokój – bezpłatne warsztaty redukcji stresu

Mindfulness jest umiejętnością bycia obecnym z tym wszystkim, czego doświadczamy: emocjami, myślami, sygnałami z ciała i naszego otoczenia, oraz wszystkim, co się nam przytrafia. Taka umiejętność pozwala nam obiektywnie oceniać sytuację i reagować w adekwatny do niej sposób. Jest także umiejętnością łagodnej, ciepłej, życzliwej akceptacji każdego momentu naszego życia, naszego otoczenia i naszych relacji z ludźmi. Poprzez rozwijanie mindfulness uczymy się rozwijać otwartość na sytuacje, w których się znajdujemy. Doświadczenia przestają nas przytłaczać, zauważamy, że mamy większy dystans do życiowych wzlotów i upadków.

Doświadczenie choroby nowotworowej, sytuacje, kiedy życie wymyka nam się spod kontroli, wspieranie swojego bliskiego może wiązać się ze stresem. Stresu doświadczamy także w pracy, w relacjach z bliskimi, zwykłych codziennych sytuacjach. Często towarzyszy nam niewielkie, ale stałe napięcie, którego nie jesteśmy do końca świadomi, a jego niekorzystne efekty dają znać o sobie dopiero po latach. Może też tak być, że ilość problemów, przed którymi stajemy, jest na tyle duża, że bez pomocy z zewnątrz ciężko nam funkcjonować.

Na kursie poznamy strategie pomagające radzić sobie zarówno z istniejącymi już symptomami stresu, jak i codziennie bombardującymi nas na nowo bodźcami. Uczymy jak świadomie żyć pełnym, spokojnym życiem w dzisiejszym szybkim i pełnym zmian świecie.

Podczas zajęć będziemy korzystać z narzędzi, które pomagają nam rozwijać oba aspekty mindfulness. Są to zarówno formalne praktyki medytacji, które pozwalają nam wyrobić w sobie nawyk bycia obecnym oraz ćwiczenia, które podtrzymują naszą uważność w codziennym życiu.

Warsztaty przeznaczone są dla osób, w których życiu obecny jest stres oraz związany z nim niepokój, napięcie, przeciążenie, a także osób zainteresowanych praktyką uważności/Mindfulness.

W trakcie warsztatów będziemy zwracać uwagę na trzy aspekty praktyki uważności: ciało, oddech i serce. Nauczymy się trzech praktyk medytacyjnych odpowiadających tym aspektom.


PROWADZĄCY:

Dawid Faron – z praktykami mindfulness i medytacją ma do czynienia już od 2008. Od kilku lat wspiera wyjazdy szkoleniowe mindfulness. Od 2015 skupia się na uważności Mindfulness w metodologii Breathworks – ukończył 2 letni kurs i jest dyplomowanym nauczycielem tej metody. Regularnie wyjeżdża na szkolenia i wyjazdy medytacyjne organizowane w Wielkiej Brytanii. Jest buddystą, na co dzień praktykuje we wspólnocie buddyjskiej Triratna, gdzie również naucza medytacji. Od kwietnia do sierpnia 2019 roku przebywał na odosobnieniu medytacyjnym w górach w Hiszpanii. 

Michał Kapłon – swoją przygodę z uważnością i medytacją rozpoczął w 2013 r. Jest buddystą, na co dzień praktykuje we wspólnocie buddyjskiej Triratna, gdzie od kilku lat naucza również medytacji. Regularnie biorze udział w wyjazdach medytacyjnych, co w połączeniu z codzienną praktyką pogłębia jego doświadczenie i wiedzę w tym zakresie. Poznane techniki stara się kultywować w życiu i przekuwać je na bycie bardziej „tu i teraz” ze sobą oraz innymi. Stara się dzielić swoją inspiracją, otwierając przed innymi piękny i tajemniczo-prosty świat mindfulness i medytacji.

Więcej informacji: www.oddycham.pl


Gdzie i kiedy?
Warsztaty odbędą się w Centrum Psychoonkologii Unicorn w Warszawie (ul. Piękna 19 B) w terminie 12-14 kwietnia 2024 r.

Godziny zajęć:

12 kwietnia (piątek)
18.00-20.15

13 kwietnia (sobota)
10.00-15.15

14 kwietnia (niedziela)
10.00-14.30

Bardzo prosimy o rezerwację czasu tak, aby móc uczestniczyć we wszystkich spotkaniach w ramach warsztatu. Uczestnictwo wyłącznie w wybranych częściach nie jest możliwe.


Dla kogo?
Warsztat przeznaczony jest dla osób chorujących onkologicznie i ich rodzin mieszkających w Warszawie. Zapraszamy osoby w trakcie diagnozy, leczenia, ale również w okresie rekonwalescencji i utrzymania zdrowia. Z warsztatów mogą skorzystać również osoby wspierające swoich bliskich.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Warsztaty organizowane są w ramach projektu „Stołeczne Centrum Psychoonkologii” współfinansowanego przez m.st. Warszawa.


Zapisz się!
Jeśli chcesz zapisać się na zajęcia, wypełnij FORMULARZ ZAPISU.

W ciągu kilku dni odezwiemy się i potwierdzimy Twoje uczestnictwo oraz prześlemy szczegółowe informacje lub poinformujemy o zapisie na listę rezerwową. Ilość miejsc jest ograniczona.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie zapisz-sie_11.png

Więcej informacji: fundacja@unicorn.org.pl