WARSZAWA: Człowiek istota społeczna… – bezpłatne warsztaty online

„Człowiek istota społeczna” – tak zatytułował jedną ze swoich książek wybitny badacz psychologii społecznej Eliot Aronson. Pewnie zdecydowana większość z nas podpisałaby się pod takim stwierdzeniem. Jednocześnie wielu z nas pamięta momenty, kiedy czuliśmy się zawiedzeni, a nawet rozgoryczeni zachowaniem innych, kiedy chcieliśmy się zaszyć się w mysią dziurę i nie widzieć nikogo. Sytuacje, kiedy nie rozumiemy innych i kiedy czujemy się nierozumiani dezorientują nas, odbierają poczucie oparcia w bliskich i przyjaciołach. Zmniejszają zaufanie społeczne, wiarę w człowieka.

Zapraszamy na warsztaty poszerzające wiedzę na temat funkcjonowania grup – tych małych (zawodowych, warsztatowych, rodzinnych…) i tych dużych (wszelkie społeczności w jakich żyjemy). Świadomość istnienia różnych mechanizmów, które zachodzą w grupach pozwoli nam lepiej rozumieć zachowania innych i nasze w sytuacjach społecznych. Zapoznamy się lub poszerzymy wiedzę o mechanizmach i regułach społecznego życia, czasem tak starych jak ludzkość – naturalnych, choć nie zawsze funkcjonalnych. Ten „kawałek” wiedzy psychologicznej wzmocni nasze budowanie i utrzymywanie dobrostanu społecznego i zdrowia.


Trener:

Edyta Krzysztof – psycholog, psychotraumatolog, certyfikowany trener II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Nauczyciel akademicki (Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna). Trener i nauczyciel w Szkole Trenerów INTRA, STABI i w Krajowej Szkole Administracji Publicznej w Warszawie. Prowadzi treningi i szkolenia z zakresu kompetencji psychospołecznych w organizacjach, jak również treningi rozwojowe z zakresu m.in. komunikacji międzyludzkiej, rozwiązywania konfliktów, asertywności, zarządzania czasem,
kreatywności, wypalenia zawodowego, radzenia sobie ze stresem, zachowań prozdrowotnych. Z Unicornem związana od 2007 roku. Zajmuje się warsztatami psychoedukacyjnymi i indywidualną pomocą psychologiczną.


Gdzie i kiedy?
Warsztaty będą prowadzone online z wykorzystaniem platformy Zoom. Aby uczestniczyć w zajęciach, wymagany jest komputer, telefon, tablet z dostępem do Internetu, działającą kamerą i mikrofonem.

Zajęcia będą prowadzone w małych grupach umożliwiających budowanie relacji, zaufania i rozwoju. Warunkiem koniecznym jest rezerwacja czasu tak, aby móc uczestniczyć we wszystkich spotkaniach w ramach danego warsztatu.

Warsztaty odbędą się w dniach:

18-19 kwietnia 2024 r.
18 kwietnia – 9.00-12.00
19 kwietnia – 9.00-12.00

Warunkiem koniecznym jest rezerwacja czasu tak, aby móc uczestniczyć we wszystkich spotkaniach w ramach danego warsztatu.Dla kogo?
Warsztat przeznaczony jest dla osób chorujących onkologicznie i ich rodzin mieszkających w Warszawie. Zapraszamy osoby w trakcie diagnozy, leczenia, ale również w okresie rekonwalescencji i utrzymania zdrowia. Z warsztatów mogą skorzystać również osoby wspierające swoich bliskich.

UWAGA! Warsztaty nie są przeznaczone dla psychologów oraz osób pracujących zawodowo z osobami chorującymi.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.
Warsztaty organizowane są w ramach projektu „Stołeczne Centrum Psychoonkologii” współfinansowanego przez m.st. Warszawa.


Zapisz się!
Jeśli chcesz zapisać się na zajęcia, wypełnij FORMULARZ ZAPISU.

W ciągu kilku dni odezwiemy się i potwierdzimy Twoje uczestnictwo oraz prześlemy szczegółowe informacje lub poinformujemy o zapisie na listę rezerwową. Ilość miejsc jest ograniczona.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie zapisz-sie_11.png


Więcej informacji: fundacja@unicorn.org.pl