Podopieczni Stowarzyszenia Unicorn w gronie beneficjentów Kraków Business Run

W tym roku łączymy siły. Rozpoczynamy współpracę z Poland Business Run. To bardzo dobra wiadomość, bo łączy nas wspólny cel – pomoc bardzo wielu, wielu chorym ludziom – mówi Jerzy Stuhr, członek i ambasador Stowarzyszenia Unicorn. Największy bieg biznesowy w formie sztafety rośnie w siłę. Do projektu dołączają nie tylko nowe miasta partnerskie, ale też kolejne fundacje i stowarzyszenia. W tym roku, z okazji piątych urodzin Poland Business Run w Krakowie pomoże nie tylko podopiecznym Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, ale też podopiecznym Stowarzyszenia Unicorn.

Największy bieg biznesowy w formie sztafety został zainicjowany w Krakowie w 2011 roku. Założeniem inicjatywy od początku była integracja środowiska biznesowego w  szczytnym celu oraz promocja zdrowego stylu życia. Bieg szybko rozrósł się też na inne miasta. Już rok później biegacze wystartowali w Katowicach i w Poznaniu. W 2014 roku do inicjatywy dołączyła Warszawa i Łódź, a w ubiegłorocznej edycji pobiegł też Poznań.  W tym roku po raz pierwszy inicjatywa odbędzie się również w Gdańsku.

Kraków Business Run przekazuje pałeczkę lokalnym organizacjom

Współorganizator charytatywnej sztafety – Fundacja Poland Business Run zdecydowała się pomóc w tym roku nie tylko podopiecznym Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, ale też potrzebującym z  innych, lokalnych Fundacji. W Krakowie jest to Stowarzyszenie Unicorn.  Jak mówi Marta Hernik, Project Manager projektu: Pozytywna energia naszych biegaczy w tym roku po raz pierwszy wesprze nie tylko beneficjentów Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, ale także inne, lokalne fundacje. Cieszymy się z tego powodu niezmiernie i dziękujemy tym, za sprawą których nasz bieg rozwija się w błyskawicznym tempie i pozwala dotrzeć z pomocą do coraz większej liczby potrzebujących. Inicjatywa cieszy się rosnącym zainteresowaniem ze strony biegaczy, firm, władz miasta i  społeczności lokalnych, dlatego organizatorzy postanowili zaopiekować się również podopiecznymi  Stowarzyszenia Unicorn, które udziela wsparcia psychologicznego i  rehabilitacyjnego osobom chorym na nowotwory i ich bliskim. Prowadzi jedyne w  Polsce stacjonarne Centrum Psychoonkologii, w którym oprócz codziennej pomocy dla mieszkańców Krakowa, organizuje turnusy psychoonkologiczno-rehabilitacyjne dla osób dotkniętych chorobą nowotworową z całego kraju.

Dzięki biegaczom Kraków Business Run jego podopieczni będą mogli otrzymać środki na turnus psychoonkologiczno – rehabiliatacyjny. W trakcie leczenia onkologicznego, warto zająć się tym, co dzieje się w psychice pacjenta już od momentu diagnozy. Może to mieć znaczący wpływ na wyniki leczenia i rehabilitacji. W turnusach tych uczestniczą chorzy razem ze swoimi bliskimi.  Od początku istnienia inicjatywy, w całej Polsce udało się pomóc już ponad 60 osobom, które w wyniku nieszczęśliwych wypadków musiały poddać się amputacji. Dzięki powstaniu fundacji Poland Business Run i rozszerzeniu działań na lokalne organizacje, biegacze będą mogli pomóc jeszcze większej liczbie osób. Jak dodaje Jasiek Mela: Z okazji piątych urodzin Poland Business Run chcemy przekazać pałeczkę innym organizacjom i podzielić się z nimi tym, co mamy najcenniejszego, czyli dobrą energią naszych biegaczy.

***
Organizatorzy Kraków Business Run 2016: Fundacja Poland Business Run, Luxoft, UBS, Radisson Blu Hotel Kraków, EPAM, Cisco, Urząd Miasta Krakowa, Zarząd Infrastrukury Sportowej w Krakowie

Sponsorzy Główni Kraków Business Run 2016: UBS, Luxoft, Euroclear, Epam, Motorola

Kontakt dla mediów:

Beata Sowa

e-mail b.sowa@polandbusinessrun.pl

tel.: 606 829 530