WARSZAWA i ONLINE: Kobieca seksualność w rozkwicie – warsztaty z seksuologiem

Zapraszamy na warsztaty dotyczące seksualności w chorobie nowotworowej pt. „Kobieca seksualność w rozkwicie”!

Główne cele: 

1. Tworzenie pozytywnego nastawienia do własnego ciała i reakcji seksualnych.
2. Zdobycie wiedzy nt. wpływu leczenia na pożądanie i reakcje seksualne oraz zdobycie wiedzy z zakresu praktycznych rozwiązań.
3. Zbudowanie pozytywnego nastawienia do nowego sposobu przeżywania swojej seksualności i nowych sposobów stymulacji seksualnej.

Program zajęć:

1. Odkrywanie własnej seksualności:
– model biologiczny i psychologiczny kobiecej seksualności,
– anatomia – co się zmienia, co można z tym zrobić – praktyczne rozwiązania,
– emocje a seksualność,
– fakty i mity dot. seksualności kobiet,
– jak powinnam i jakbym chciała – oczekiwania społeczne vs moje pragnienia.

2. Jak rak wpływa na pożądanie i reakcje seksualne u kobiet:
– jakie trudności w obszarze seksualnym mogą się pojawić i co z tym zrobić? Trudności, którymi będziemy się zajmować: uczucie zmęczenia i brak energii na seks, zmniejszenie lub brak libida, trudności z osiąganiem orgazmu, suchość pochwy, bolesność podczas stosunków, obawy przed podjęciem stosunku.

3. Rozwijanie i eksplorowanie własnej seksualności. W poszukiwaniu przyjemności:
– jak zacząć rozmawiać o seksie? – przykłady komunikatów, które można zastosować dla kobiet będących w związku i takich, które planują bycie w relacji i powrót do seksu,
– model GES (seks wystarczająco dobry) – co to jest i jak z niego korzystać,
– komunikacja dotykiem – jak dotykać, aby dotyk przyczyniał się do pogłębiania relacji,
– doświadczanie swojej seksualności i zmian w nowy, akceptowany sposób,
– jak te zmiany mogą się przyczynić do tego, że moje życie seksualne będzie lepsze i bardziej satysfakcjonujące?

Metody pracy: mini-wykład, dyskusja, praca w podgrupach, burza mózgów, techniki arteterapeutyczne.


Prowadzący:

Klaudia Latosikseksuolożka

Zajmuję się poradnictwem i wsparciem seksuologicznym. Pracuję z osobami indywidualnymi oraz parami. Tworzę przestrzeń, gdzie każdy niezależnie od preferencji i orientacji seksualnej, może w przyjaznej i życzliwej atmosferze zostać wysłuchanym, zadawać pytania i pracować nad rozwojem własnej seksualności. W pracy najważniejsza jest dla mnie relacja terapeutyczna oparta na zaufaniu, autentyczności, spontaniczności i uważności na potrzeby. W pracy korzystam ze swoich doświadczeń osobistych, terapeutycznych i zawodowych.

Ukończyłam seksuologię kliniczną na uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Studium Terapii Par w nurcie systemowym w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii. Aktualnie jestem w trakcie  kursu z pomocy psychologicznej Gestalt w praktyce zawodowej w Wielkopolskiej Szkole Psychoterapii Gestalt oraz w trakcie szkolenia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach – I stopień. Odbyłam także 100-godzinny staż w klinice psychologiczno-psychiatrycznej, ukończyłam wiele szkoleń i kursów m.in z podstawy diagnozy seksuologicznej, modeli terapii problemów seksualnych.

​W wolnym czasie nałogowo czytam książki, ćwiczę jogę i tańczę flamenco. Prowadzę audycję o seksie, intymności i związkach w poznańskim radiu Afera oraz bloga o pozytywnej seksualności. 

Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.


Kiedy i gdzie?

Podczas warsztatów będziemy pracować w niewielkiej grupie warsztatowej. Daje to możliwość zbudowania wzajemnych relacji i uważności trenera na indywidualne potrzeby uczestnika, a uczestnikom zapewnia poczucie komfortu oraz pozwala na bycie aktywnym. Podczas warsztatów, zarówno stacjonarnych jak i online, będą mieć Państwo możliwość pracy w mniejszych warsztatowych grupach, zobaczenia prezentacji czy materiałów audiowizualnych, a także bliższego poznania, nawiązania kontaktu, rozmowy z prowadzącym i innymi uczestnikami.

WARSZTATY STACJONARNE odbędą się w Centrum Psychoonkologii Unicorn w Warszawie (ul. Piękna 19 B) w sobotę 15 października 2022 r. w godzinach 14.00-20.00.

WARSZTATY ONLINE składają się z trzech spotkań na platformie Zoom w terminach 16-30 listopada 2022 r.:
16 listopada 2022 r. – 19.30-21.15
23 listopada 2022 r. – 19.30-21.15
30 listopada 2022 r. – 19.30-21.15

Jeśli jesteś zainteresowany warsztatami w innym terminie, również możesz uzupełnić formularz zapisu zaznaczając odpowiednią opcję. Powiadomimy Cię, kiedy odbędą się kolejne edycje.


Dla kogo?
Warsztat przeznaczony jest dla osób zainteresowanych tematyką warsztatu, szczególnie z doświadczeniem choroby onkologicznej i ich bliskich.


Zapisz się!

Warsztat jest współfinansowany przez uczestników. Koszt uczestnictwa od osoby wynosi:
WARSZTATY STACJONARNE – 325 zł + 23% VAT, czyli 399,45 zł
WARSZTATY ONLINE – 280 zł + + 23% VAT, czyli 344,40 zł.

 Zapisy na warsztaty odbywają się przez FORMULARZ ZAPISU.

W ciągu kilku dni odezwiemy się i potwierdzimy Twoje uczestnictwo oraz prześlemy szczegółowe informacje lub poinformujemy o zapisie na listę rezerwową. Ilość miejsc jest ograniczona.

Prosimy o zapoznanie się z REGULAMINEM uczestnictwa w zajęciach.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie zapisz-sie_11.png

Więcej informacji: Ela Murias | ela.murias@unicorn.org.pl | tel. 602 129 125