ONLINE: Grupa wsparcia dla absolwentów warsztatów Terapii Simontonowskiej

Zapraszamy serdecznie na grupę wsparcia dla absolwentów warsztatów Terapii Simontonowskiej – cykliczne spotkania, podczas których będziecie mogli przećwiczyć i utrwalić zdobyte podczas warsztatów umiejętności!

Każda wiedza, aby została utrwalona, wymaga przypominania, a wszelkie kompetencje i umiejętności potrzebują systematycznego treningu.

Samodzielna praca jest ważna, ale mamy świadomość, że praca w grupie pod okiem eksperta przynosi jeszcze lepsze rezultaty.

Zapraszamy na cykl spotkań dla absolwentów warsztatów simontonowskich, aby doskonalić i rozwijać umiejętności radzenia sobie ze stresem, trudnymi emocjami oraz poprawiać jakość życia z wykorzystaniem narzędzi poznanych na warsztatach. 


Tematyka zajęć:

Spotkania będą nastawione na rozwiązywanie konkretnych i aktualnych problemów, które uczestnicy grupy będą zgłaszać w trakcie trwania cyklu oraz wymianę doświadczeń.

W trakcie każdej sesji będzie czas na:
relaks, czyli praktykę świadomego oddechu,
– pracę z wyobraźnią,
– budowanie zdrowych przekonań,
– pracę z emocjami: lękiem, poczuciem winy, złością i gniewem oraz proces wybaczania, czyli uwalnianie żalu i urazy,
– budowanie planu zdrowienia i umiejętności stawiania celów w sposób, który uwalnia od presji i poczucia obowiązku,
sesję śmiechu nieuwarunkowanego lub uwarunkowanego.


Prowadzący:

Ewa Lewandowska – psycholog z wieloletnim doświadczeniem i certyfikowany terapeuta simontonowski. W ostatnich latach specjalizuje się w pracy  z osobami w kryzysie, szczególnie w obszarze wspierania procesów zdrowienia w sytuacji poważnych chorób. Z osobami z diagnozą onkologiczną pracuje z wykorzystaniem programu Carla O. Simontona, który jest jak mapa w podróży na ścieżce zdrowia.  Program ten, miedzy innymi opiera się na budowaniu 10 umiejętności  zdrowienia, uczy sposobów radzenia sobie ze stresem, z trudnymi emocjami i myślami. Daje wskazówki jak komunikować się z otoczeniem w tej sytuacji, jak stworzyć plan zdrowienia, wzmacnia nadzieję i zaufanie, uczy jak wzmacniać poziom energii i witalności życiowej.


Kiedy i gdzie?
Zajęcia odbędą się w wirtualnej przestrzeni z wykorzystaniem platformy Zoom. Nie rezygnujemy jednak z wysokiej jakości merytorycznej oraz standardu naszych warsztatów i również będziemy pracować w niewielkiej grupie warsztatowej. Daje to możliwość zbudowania wzajemnych relacji i uważności trenera na indywidualne potrzeby uczestnika, a uczestnikom zapewnia poczucie komfortu oraz pozwala na bycie aktywnym. Podczas warsztatów, tak jak w fizycznej przestrzeni, będą mieć Państwo możliwość pracy w mniejszych warsztatowych grupach, zobaczenia prezentacji czy materiałów audiowizualnych, a także bliższego poznania, nawiązania kontaktu i rozmowy z prowadzącym i innymi uczestnikami.

Aby uczestniczyć w warsztatach, potrzebny jest komputer, telefon, tablet z dostępem do Internetu, kamerą i mikrofonem. Otrzymają Państwo od nas instrukcję jak należy pobrać program i z niego korzystać. Jest on dość intuicyjny w obsłudze. Przed warsztatami zorganizujemy spotkanie testowe, na którym sprawdzimy oraz wyjaśnimy kwestie techniczne.

Cykl składa się ze spotkań, które odbędą się w terminach:

9-30 lipca 2024 r.
9 lipca – 17.00-19.30
16 lipca – 17.00-19.30
23 lipca – 17.00-19.30
30 lipca – 17.00-19.30

Prosimy o rezerwację czasu tak, aby uczestniczyć we wszystkich spotkaniach w ramach warsztatu.


Dla kogo? 
Warsztat przeznaczony jest dla osób z doświadczeniem choroby onkologicznej i ich bliskich, którzy brali wcześniej udział w warsztatach Terapii Simontonowskiej. Zapraszamy osoby w trakcie diagnozy, leczenia, ale także remisji i utrzymania zdrowia oraz tych, którzy je wspierają. Pomaganie nie jest łatwe. Ważne jest, by wiedzieć jak być pomocnym, radzić sobie z poczuciem bezsilności czy lepiej zarządzać własnymi emocjami. 


Zapisz się!

Warsztat jest częściowo współfinansowany przez uczestników. Koszt uczestnictwa od osoby wynosi 250 zł + 23% VAT, czyli 307,50 zł. Pozostałe koszty organizacji warsztatu pokrywa Fundacja Unicorn. Zapisy na warsztaty odbywają się przez FORMULARZ ZAPISU.

W ciągu kilku dni odezwiemy się i potwierdzimy Twoje uczestnictwo oraz prześlemy szczegółowe informacje lub poinformujemy o zapisie na listę rezerwową. Ilość miejsc jest ograniczona.

Prosimy o zapoznanie się z REGULAMINEM uczestnictwa w zajęciach.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie zapisz-sie_11.png

Więcej informacji: fundacja@unicorn.org.pl