Mednavi – Twoja medyczna nawigacja

Czas choroby nowotworowej to czas podejmowania ważnych decyzji. Jedną z nich jest to, gdzie i jak się leczyć. Czy wiecie, że istnieje serwis, który może w tym pomóc?

Mednavi – Twoja medyczna nawigacja to serwis internetowy, który pokazuje jak i gdzie można leczyć różne rodzaje nowotworów. Możliwe ścieżki leczenia przedstawione są w formie przejrzystych schematów. Do każdego etapu leczenia (operacja, chemioterapia, radioterapia) przypisane są szpitale, które oferują dany rodzaj terapii. Schematy leczenia powstały we współpracy z polskimi lekarzami, ale uwzględniają także wytyczne europejskich onkologów, np. leki nierefundowane w Polsce.

W serwisie można przeglądać także informacje o szpitalach z całej Polski (już 600 placówek ma tu swój opis), a dzięki filtrom łatwo wyszukać miejsca, które np. robią rezonans magnetyczny, czy badanie PET na koszt NFZ. Eksperci odpowiadają na pytania, które mają chorzy na raka i ich bliscy, m.in. o dietę w czasie chemioterapii czy konsekwencje radioterapii. Większość treści dostępna jest bezpłatnie. W wersji premium schematy leczenia stają się interaktywnym źródłem informacji. Serwis działa na wszystkich urządzeniach, także na smartfonach.

Mednavi wymyśliła Innocenta Dźwierzyńska po swojej operacji neurochirurgicznej. Musiała być pilnie operowana z powodu nerwiaka nerwu słuchowego. Od kolejnych lekarzy słyszała, że konsekwencją operacji będzie uszkodzenie nerwu twarzowego. Szukała informacji o innych metodach operacyjnych, lekarzach i szpitalach, w których takie metody są przez lekarzy stosowane. Gdy to się udało, pomyślała, że
właśnie tego brakuje w internecie – zbiorczej informacji o wszystkich metodach leczenia konkretnego nowotworu i przypisanych do metod placówek. W Mednavi możliwości leczenia pokazane są w formie ścieżek tworzących graficzny schemat. Każdy etap tej drogi łączy się z odpowiednimi placówkami. Mednavi – jak nawigacja – prowadzi pacjenta przez możliwości polskiego systemu zdrowia.

Dzięki uprzejmości Mednavi mamy dla Was specjalne kody umożliwiające skorzystanie z serwisu w wersji premium. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt: ela.murias@unicorn.org.pl. 

Więcej informacji:
➡ www.dziendobry.tvn.pl/a/innocenta-dzwierzynska-pokazuje-jak…
➡ www.mednavi.pl