KRAKÓW: warsztaty online: „Wchodząc w karnawał – czyli co warto wiedzieć o zabawie i jej prozdrowotnym aspekcie”

Warsztat realizowany jest w ramach projektu Krakowskie Centrum Psychoonkologii
i przeznaczony jest dla mieszkańców Krakowa.

„Od zabawy zaczyna się postęp” Antoni Kępiński

Karnawał to od wieków czas zabaw i balów. Ponoć związany mocno z kulturą rolniczą a przesądy z nim związane to m.in. „im lepiej się bawimy, wyżej skaczemy w tańcach to wyżej zboża urosną”. W ten karnawał pewnie będzie inny, bez balów i maskarad, ale czy warto żeby był pozbawiony zabawy?

Co warto wiedzieć o zabawie, żeby z poszanowaniem jej wagi, w niej uczestniczyć.
Jak się bawić? W co się bawić?

Zabawa to aktywność podejmowana zawsze spontanicznie, czyli z własnej woli, pobudzana motywem „chcę”. To aktywność bezinteresowna i bezproduktywna, nienastawiona na realizowanie zadań i osiąganie jakichś celów. Bawiąc się przebywamy jakby w innym czasie i innym miejscu, czas przestaje dlań istnieć, czas zatrzymuje się. Odczuwamy radość, nazywaną w psychologii przyjemnością funkcjonalną 😊
(A. Brzezińska)

Wszystkie wyżej opisane elementy są równocześnie ważnymi elementami prozdrowotnymi – „tu i teraz”, radość, motyw „chcę”, endorfiny…

Zapraszamy na 2-dniowy warsztat, gdzie nie tylko porozmawiamy o zabawie i jej wpływie na dobrostan ale również poszukamy co nas może bawić… nas dorosłych 😊

Trener:

Edyta Krzysztof – psycholog, psychotraumatolog, certyfikowany trener II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Nauczyciel akademicki (Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna). Trener i nauczyciel w Szkole Trenerów INTRA, STABI i w Krajowej Szkole Administracji Publicznej w Warszawie. Prowadzi treningi i szkolenia z zakresu kompetencji psychospołecznych w organizacjach, jak również treningi rozwojowe z zakresu m.in. komunikacji międzyludzkiej, rozwiązywania konfliktów, asertywności, zarządzania czasem,

kreatywności, wypalenia zawodowego, radzenia sobie ze stresem, zachowań prozdrowotnych. Z Unicornem związana od 2007 roku. Zajmuje się warsztatami psychoedukacyjnymi i indywidualną pomocą psychologiczną.

Gdzie i kiedy?
Warsztaty będą prowadzone online. Aby uczestniczyć w warsztatach, potrzebny jest komputer (lub telefon komórkowy, tablet) z dostępem do internetu, kamerą i mikrofonem. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Zajęcia będą prowadzone w małych grupach umożliwiających budowanie relacji, zaufania i rozwoju. Warunkiem koniecznym jest rezerwacja czasu tak, aby móc uczestniczyć we wszystkich spotkaniach w ramach danego warsztatu.

TERMINY ZAJĘĆ:
28 grudnia (poniedziałek) godz. 12.30-16.00
29 grudnia (wtorek) godz. 12.30-16.00

Dla kogo?
Warsztat przeznaczony jest dla osób chorujących onkologicznie i ich rodzin, mieszkańców Krakowa. Zapraszamy osoby w trakcie diagnozy, leczenia, ale również w okresie rekonwalescencji i utrzymania zdrowia.

Zapisz się!
Jeśli chcesz zapisać się na zajęcia, wypełnij FORMULARZ:

FORMULARZ ZAPISU (WYŁĄCZNIE DLA MIESZKAŃCÓW KRAKOWA)

Odezwiemy się i potwierdzimy Twoje uczestnictwo oraz prześlemy szczegółowe informacje lub poinformujemy o zapisie na listę rezerwową. Ilość miejsc jest ograniczona.