KRAKÓW: Trudne rozmowy – jak sobie z nimi radzić?

Warsztat realizowany jest w ramach projektu Krakowskie Centrum Psychoonkologii
i przeznaczony jest dla mieszkańców Krakowa.

Rozmowy są kluczowym elementem funkcjonowania społecznego każdego człowieka. Często jednak zdarza się, że niektóre rozmowy są dla nas trudne, budzą stres, lęk czy niepewność.

Na zajęciach uczestnicy mają okazję zgłębić techniki radzenia sobie w trudnych sytuacjach komunikacyjnych. Podczas zajęć omawiane są różne strategie komunikacyjne, sposoby wyrażania swoich emocji i potrzeb, a także słuchania drugiej osoby. Uczestnicy poznają również techniki radzenia sobie ze stresem podczas rozmowy oraz jak radzić sobie z konfliktem i negatywnymi emocjami.

Podczas zajęć role odgrywają ćwiczenia praktyczne, symulacje sytuacji oraz analiza przypadków, co pozwala uczestnikom na zdobycie praktycznych umiejętności komunikacyjnych. Dodatkowo psycholog służy wsparciem i pomocą w indywidualnych sytuacjach oraz udziela wskazówek i porad na temat radzenia sobie z trudnościami komunikacyjnymi.

Dzięki zajęciom uczestnicy zyskują większą pewność siebie, umiejętność skutecznej komunikacji oraz lepsze zrozumienie siebie i swoich emocji w trudnych sytuacjach.

Trener:

Edyta Krzysztof – psycholog, psychotraumatolog, certyfikowany trener II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Nauczyciel akademicki (Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna). Trener i nauczyciel w Szkole Trenerów INTRA, STABI i w Krajowej Szkole Administracji Publicznej w Warszawie. Prowadzi treningi i szkolenia z zakresu kompetencji psychospołecznych w organizacjach, jak również treningi rozwojowe z zakresu m.in. komunikacji międzyludzkiej, rozwiązywania konfliktów, asertywności, zarządzania czasem,

kreatywności, wypalenia zawodowego, radzenia sobie ze stresem, zachowań prozdrowotnych. Z Unicornem związana od 2007 roku. Zajmuje się warsztatami psychoedukacyjnymi i indywidualną pomocą psychologiczną.

MIEJSCE:
Centrum Psychoonkologii UNICORN, ul. Zielony Dół 4 w Krakowie

Dla kogo?
Warsztat przeznaczony jest dla osób chorujących onkologicznie i ich rodzin, mieszkańców Krakowa. Zapraszamy osoby w trakcie diagnozy, leczenia, ale również w okresie rekonwalescencji i utrzymania zdrowia. Z warsztatów mogą skorzystać również osoby wspierające swoich bliskich.

Zajęcia będą prowadzone w małych grupach umożliwiających budowanie relacji, zaufania i rozwoju.

TERMIN ZAJĘĆ:
29 kwietnia 2024 r. (poniedziałek) godz. 15.00-20.00.

Zapisz się!
Aby się zapisać wypełnij FORMULARZ ZAPISU.
12.04.2024 r. Brak miejsc – zapis na listę rezerwową.

Odezwiemy się i potwierdzimy Twoje uczestnictwo oraz prześlemy szczegółowe informacje lub poinformujemy o zapisie na listę rezerwową. Ilość miejsc jest ograniczona.