KRAKÓW: Reguły wpływu społecznego – co warto wiedzieć, żeby lepiej się nam żyło


Warsztat realizowany jest w ramach projektu Krakowskie Centrum Psychoonkologii
i przeznaczony jest dla mieszkańców Krakowa.

„Człowiek istota społeczna” – tak zatytułował jedną ze swoich książek wybitny badacz psychologii społecznej Eliot Aronson. Pewnie zdecydowana większość z nas podpisałaby się pod takim stwierdzeniem. Jednocześnie, wielu z nas pamięta momenty, kiedy czuliśmy się zupełnie zawiedzeni, a nawet rozgoryczeni bliźnimi. Kiedy mieliśmy chęć zaszyć się w mysią dziurę i nie widzieć nikogo. Sytuacje, kiedy nie rozumiemy innych i kiedy czujemy się nierozumiani dezorientują nas, odbierają poczucie oparcia w bliskich i przyjaciołach. Zmniejszają zaufanie społeczne, wiarę w człowieka.

Tym razem zapraszamy na warsztaty poszerzające wiedzę na temat funkcjonowania grup – tych małych (zawodowych, warsztatowych, rodzinnych…) i tych dużych (wszelkie społeczności w jakich żyjemy). Świadomość istnienia tych mechanizmów pozwoli nam, może, lepiej rozumieć zachowania innych i nasze – w sytuacjach społecznych. Zapoznamy się, lub poszerzymy wiedzę o mechanizmach i regułach społecznego życia, czasem tak starych jak ludzkość 😊 – naturalnych, choć nie zawsze funkcjonalnych. Może i ten „kawałek” wiedzy psychologicznej wzmocni nasze budowanie i utrzymywanie dobrostanu społecznego, i zdrowia.

Trener:

Edyta Krzysztof – psycholog, psychotraumatolog, certyfikowany trener II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Nauczyciel akademicki (Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna). Trener i nauczyciel w Szkole Trenerów INTRA, STABI i w Krajowej Szkole Administracji Publicznej w Warszawie. Prowadzi treningi i szkolenia z zakresu kompetencji psychospołecznych w organizacjach, jak również treningi rozwojowe z zakresu m.in. komunikacji międzyludzkiej, rozwiązywania konfliktów, asertywności, zarządzania czasem,

kreatywności, wypalenia zawodowego, radzenia sobie ze stresem, zachowań prozdrowotnych. Z Unicornem związana od 2007 roku. Zajmuje się warsztatami psychoedukacyjnymi i indywidualną pomocą psychologiczną.

MIEJSCE:
Centrum Psychoonkologii UNICORN, ul. Zielony Dół 4 w Krakowie

Dla kogo?
Warsztat przeznaczony jest dla osób chorujących onkologicznie i ich rodzin, mieszkańców Krakowa. Zapraszamy osoby w trakcie diagnozy, leczenia, ale również w okresie rekonwalescencji i utrzymania zdrowia. Z warsztatów mogą skorzystać również osoby wspierające swoich bliskich.

Zajęcia będą prowadzone w małych grupach umożliwiających budowanie relacji, zaufania i rozwoju.

TERMIN ZAJĘĆ:
15 stycznia 2024 r. (poniedziałek) godz. 15.00-20.00.

Zapisz się!
Zapisy zakończono 15.01.2024 r.

Odezwiemy się i potwierdzimy Twoje uczestnictwo oraz prześlemy szczegółowe informacje lub poinformujemy o zapisie na listę rezerwową. Ilość miejsc jest ograniczona.