Barbara i Jerzy Stuhr oraz Iwona Nawara w Onkoline.pl (wywiady)

Portal Onkoline.pl powstał z myślą o chorych onkologicznie oraz ich rodzinach. Udostępnia aktualną wiedzę z zakresu onkologii. We współpracy z wysokiej klasy specjalistami przekazuje poradniki w zakresie schorzeń nowotworowych, profilaktyki, diagnostyki, metod leczenia. Prowadzi też bardzo ciekawy cykl wywiadów ze specjalistami i osobami zaangażowanymi w tematy onkologiczne, który szczególnie polecamy ze względu na wyjątkowych gości.

Wywiadu udzielili Barbara i Jerzy Stuhr

stuhr_01Do wywiadu zaproszono Ambasadorów Stowarzyszenia Unicorn – Państwa Stuhrów, którzy zawsze bardzo chętnie opowiadają o naszej działalności, za co zawsze bardzo dziękujemy. Ale wywiad ten to nie tylko promocja Centrum Psychoonkologii Unicorn, to przede wszystkim świadectwo osoby chorującej i wspierającej. Państwo Stuhrowie opowiadają o tym jak radzić sobie z diagnozą i jak ważne jest działanie.

Najlepszym sposobem na zwycięstwo z chorobą jest walka. Zdaniem Pani Barbary: „Najgorsze co można zrobić to usiąść na łóżku chorego i razem z nim płakać (…) oczywiście trzeba sobie na to pozwolić. Popłaczmy sobie razem, ale potem się zbieramy do walki.””

Zapraszamy do odsłuchania całego wywiadu >>

W rozmowie wzięła udział Iwona Nawara

nawara_01_4Drugim gościem Onkoline była Iwona Nawara – psychoonkolog i członek Zarządu Stowarzyszenia Unicorn. Mówiła o tym jak ważne w procesie zdrowienia jest wsparcie psychologiczne. Opowiadała także o magicznym etapie powstawania Centrum Psychoonkologii Unicorn.

 

Psychoonkolog pomaga pacjentowi przejść całą ścieżkę chorowania „walczymy o to aby psychoonkologia stała się normalnym standardem leczenia w onkologii.” Jak się dowiedzieliśmy, pomoc oferuje się nie tylko pacjentom ale także bliskim, czasem przyjaciołom. Choroba dotyka bowiem wielu osób, o których czasem się zapomina, a mają największy wpływ i najczęstszy kontakt z chorym. Wspólne uczenie się, doświadczanie i późniejsza wymiana doświadczeń zbliża.”

Zapraszamy do odsłuchania całego wywiadu >>