WARSZAWA: Uwalnianie emocji – elementy pracy z ciałem

Zapraszamy na stacjonarne warsztaty psychologiczne pt. „Uwalnianie emocji – elementy pracy z ciałem” w Centrum Psychoonkologii Unicorn w Warszawie!

Zapraszamy na trzydniowe warsztaty stacjonarne z elementami pracy terapeutycznej pt. „Uwalnianie emocji – elementy pracy z ciałem”, które będą przewodnikiem pokazującym różne możliwości pracy z ciałem oraz umożliwiającym ich praktyczne trenowanie. Warsztaty zostały zaplanowane tak, aby osoby, które korzystały z poprzednich edycji mogły w pogłębiony sposób pracować z poznanymi już narzędziami, a osoby, dla których jest to nowa tematyka, mogły poznać od podstaw różne metody i je trenować.

Kiedy jesteś już w podróży poznawania siebie samego, niezależnie od tego czy motywowała Cię utrata zdrowia, wielka chęć jego odbudowania, czy też po prostu lęk wywoływany czarnymi scenariuszami, to prędzej czy później docierasz do informacji, że emocje są istotnym tematem.

Nie chodzi tylko o to, że emocje są, że nas do czegoś motywują lub odwrotnie – sprawiają, że zostajemy w tym samym miejscu życia, choć już od dawna wiadomo, że nie chcemy w nim być. Emocje są energią, która w konkretny sposób jest reprezentowana na poziomie naszego ciała. Te szczególnie silne i pochodzące z różnych trudnych doświadczeń mogą zalegać w postaci napięć, przykurczy mięśni i innych tkanek. Może to być powodem odczuwanego dyskomfortu, a czasem nawet bólu. Jeśli chcemy na tym poziomie zadbać o powrót do formy, warto poznać sposoby uwalniania tych napięć i emocji. Uwolnić zalegające emocje, ale też na bieżąco oczyszczać ciało z napięć dnia codziennego czy po przeżytych trudnych doświadczeniach, które są przecież integralną częścią życia. Pozostaje pytanie: jak to robić?

KORZYŚCI DLA UCZESTNIKÓW:
– odkrywanie napięć na poziomie ciała,
– poznanie kilku sposobów na uwalnianie napięć i emocji,
– odkrywanie, która metoda jest dla nas najlepsza i jak pomaga naszemu ciału.

Program:
1. Praca oddechem i świadomym umysłem.
– Scan ciała – jak ten proces prowadzić efektywnie?
– Nazywanie emocji i wglądy.
– Uwalnianie emocji – praca z submodalnościami.
– Zdejmowanie „energetycznego pancerza/zbroi”.
2. Dotyk motyla – technika E. Reich.
– Czego mogę dowiedzieć się o sobie i swoich emocjach w kontakcie z druga osobą?
– Co odkrywam na swój temat w niewerbalnym spotkaniu?
3. Technika TRE – Trauma Release Exercices.
– Skąd ta idea i dlaczego to jest efektywne?
– Doświadczenie i odkrywanie informacji płynących z tego sposobu uwalniania napięć.
4. Lomi Lomi NUI – co to jest?
– Elementy, które pomagają uwolnić emocjonalne napięcia.
– Ćwiczenie i obserwacja reakcji ciała.
5. Taniec według 5 rytmów Gabrielle Roth.
– Krótkie wprowadzenie.
– Doświadczenie pełnej fali 5 rytmów.
6. Integracja doświadczeń z warsztatu.


Prowadzący:

Ewa Lewandowska – psycholog z wieloletnim doświadczeniem i certyfikowany terapeuta simontonowski. W ostatnich latach specjalizuje się w pracy  z osobami w kryzysie, szczególnie w obszarze wspierania procesów zdrowienia w sytuacji poważnych chorób. Z osobami z diagnozą onkologiczną pracuje z wykorzystaniem programu Carla O. Simontona, który jest jak mapa w podróży na ścieżce zdrowia. Od kilku lat praktykuje Qigong oraz praktyki oddechowe, które uważa za efektywny sposób na uzyskanie relaksu, równowagi i odbudowania swoich sił witalnych.


Kiedy i gdzie?
Zajęcia odbywają się w Centrum Psychoonkologii Unicorn w Warszawie (ul. Piękna 19 B, Warszawa). Bardzo prosimy o rezerwację czasu tak, aby móc uczestniczyć we wszystkich spotkaniach w ramach warsztatu.

Terminy:

18-19 kwietnia 2024 r.
18 kwietnia – 9.30-15.30
19 kwietnia – 9.30-15.30


Dla kogo?
Dwudniowy warsztat przeznaczony jest dla osób zainteresowanych tematyką zajęć. Zapraszamy osoby doświadczające chorób przewlekłych – w tym choroby nowotworowej, ale również ich bliskich. Pomaganie nie jest łatwe. Ważne jest, by wiedzieć jak być pomocnym, radzić sobie z poczuciem bezsilności czy lepiej zarządzać własnymi emocjami.


Zapisz się!

Warsztat jest częściowo współfinansowany przez uczestników. Koszt uczestnictwa od osoby wynosi 350 zł + 23% vat, czyli 430,50 zł. Pozostałe koszty organizacji warsztatu pokrywa Fundacja Unicorn. Zapisy na warsztaty odbywają się przez FORMULARZ ZAPISU.

W ciągu kilku dni odezwiemy się i potwierdzimy Twoje uczestnictwo oraz prześlemy szczegółowe informacje lub poinformujemy o zapisie na listę rezerwową. Ilość miejsc jest ograniczona.

Prosimy o zapoznanie się z REGULAMINEM uczestnictwa w zajęciach.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie zapisz-sie_11.png

Więcej informacji: fundacja@unicorn.org.pl