Trening Pamięci

Zajęcia – Trening Pamięci są prowadzone przez studentów psychologii stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim działających w sekcji terapii neuropsychologicznej Koła Naukowego Pragma.

Przygotowywany blok zajęciowy ma na celu uaktywnienie i poprawę funkcjonowania pamięci poprzez różnego rodzaju ćwiczenia i gry. Zajęcia odbywają się cyklicznie, w każdy poniedziałek w godzinach od 11.15 do 12.45. Zadania uaktywniają różne aspekty i rodzaje pamięci, wyobraźnię, abstrakcyjne myślenie, czy fluencję słowną. W ich trakcie wykorzystywane są nagrania, krótkie filmy, gry planszowe. Większość spotkań ma określoną tematykę, często pasującą do bieżących wydarzeń, pory roku, czy poruszającą pewne konkretne zagadnienie.

Zadania często wymagają od uczestników napisania czegoś, narysowania, wypowiedzenia się na konkretny temat i przede wszystkim zapamiętania pewnego materiału. Oczywiście, jeżeli ktoś potrzebuje pomocy jest ona udzielana, zadanie ponownie tłumaczone lub wspólnie rozwiązywane. Zajęcia odbywają się w wesołej, luźnej, przyjaznej atmosferze, bo wszyscy wiemy, że najlepiej ćwiczy się pamięć w taki sposób.