KRAKÓW: warsztaty online: „Asertywność”

Zapraszamy na dwudniowe warsztaty online „Asertywność”!

Warsztat realizowany jest w ramach projektu Krakowskie Centrum Psychoonkologii
i przeznaczony jest dla mieszkańców Krakowa.

Każdemu z nas zdarza się zastanawiać:

  • Dlaczego w relacjach towarzyszy nam poczucie winy albo krzywdy?
  • Co jest egoizmem, a co dbaniem o siebie?
  • Jak dobrze czuć się ze sobą samym, kiedy inni nas oceniają, krytykują?
  • Jak sobie radzić z naciskami, presją?

Asertywność w najgłębszym sensie jest rodzajem postawy człowieka wobec siebie samego i innych ludzi. Oznacza traktowanie siebie i innych z równoprawnym szacunkiem, dążenie do realizowania praw osobistych  –  z poszanowaniem praw drugiego i ochrony wzajemnej godności. Służy zwiększaniu zadowolenia z samego siebie i dobrym relacjom z otoczeniem.” (M. Król-Fijewska)

Program warsztatu:
Warsztat asertywności służy rozwijaniu świadomości własnych praw, nauce postępowania zgodnego z nimi przy jednoczesnym poszanowaniu praw innych. Obejmuje naukę zachowań – odmawiania, wyrażania próśb i oczekiwań, przyjmowania i wyrażania krytyki, wyrażania uczuć pozytywnych i negatywnych, obrony własnych przekonań. Uczestnicy mają możliwość pracy nad przekształcaniem własnych nieefektywnych zachowań w kierunku bardziej korzystnym dla siebie i swoich relacji z innymi.

Trener:
Edyta Krzysztof – psycholog, psychotraumatolog, certyfikowany trener II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Nauczyciel akademicki (Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna). Trener i nauczyciel w Szkole Trenerów INTRA, STABI i w Krajowej Szkole Administracji Publicznej w Warszawie. Prowadzi treningi i szkolenia z zakresu kompetencji psychospołecznych w organizacjach, jak również treningi rozwojowe z zakresu m.in. komunikacji międzyludzkiej, rozwiązywania konfliktów, asertywności, zarządzania czasem, kreatywności, wypalenia zawodowego, radzenia sobie ze stresem, zachowań prozdrowotnych. Z Unicornem związana od 2007 roku. Zajmuje się warsztatami psychoedukacyjnymi i indywidualną pomocą psychologiczną.

Gdzie i kiedy?
Warsztaty będą prowadzone online. Aby uczestniczyć w warsztatach, potrzebny jest komputer (lub telefon komórkowy, tablet) z dostępem do internetu, kamerą i mikrofonem. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Zajęcia będą prowadzone w małych grupach umożliwiających budowanie relacji, zaufania i rozwoju. Warunkiem koniecznym jest rezerwacja czasu tak, aby móc uczestniczyć we wszystkich spotkaniach w ramach danego warsztatu.

TERMIN ZAJĘĆ:
6 lipca (poniedziałek) godz. 9.00-12.00
7 lipca (wtorek) godz. 9.00-12.00

Dla kogo?
Warsztat przeznaczony jest dla osób chorujących onkologicznie i ich rodzin, mieszkańców Krakowa. Zapraszamy osoby w trakcie diagnozy, leczenia, ale również w okresie rekonwalescencji i utrzymania zdrowia.
Z warsztatów mogą skorzystać również osoby wspierające swoich bliskich.

Zapisz się!
Jeśli chcesz zapisać się na zajęcia, wypełnij FORMULARZ:

FORMULARZ ZAPISU (WYŁĄCZNIE DLA MIESZKAŃCÓW KRAKOWA)

Odezwiemy się i potwierdzimy Twoje uczestnictwo oraz prześlemy szczegółowe informacje lub poinformujemy o zapisie na listę rezerwową. Ilość miejsc jest ograniczona.